Корзина
151 отзыв
Відзнаки Міністерства оборони України
Контакты
"Знак" национальная производственная компания - изготовление металлических значков и сувениров
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38044232-59-31
+38050421-02-02
+38063797-59-06
+38056797-59-06
Шевцов Василий
УкраинаКиевул. Бориспольская 9
Карта

Відзнаки Міністерства оборони України

Відзнаки Міністерства оборони України

Міністе́рство оборо́ни Украї́ни (Міноборони України) є центральним органом виконавчої влади і військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні сили України.

Міноборони України є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері оборони.

Відзнаки Міністерства оборони України

Протягом багатьох років напередодні державних свят відзначають кращих військовослужбовців за високі показники у бойовій підготовці та особисті досягнення у службі.

На сьогоднішній день розрізняють  дві системи відзнак:

Перша система відзнак діяла від 1996 до 2012 року. До неї входили наступні нагороди:

03.09.1999

«Вогнепальна зброя» та «Холодна зброя»

пістолет, револьвер та мисливська зброя

Встановлені наказом Міністра оборони України від 3 вересня 1999 року № 270 як особлива ступінь відзначення Міністром оборони офіцерів, генералів і адміралів, а також інших осіб, які мають відповідні заслуги перед Збройними силами України.

шабля,

палаш та кортик

02.12.1996

Відзнака міністерства оборони України «Доблесть і честь»

Нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, які попередньо були нагороджені не менш ніж двома відзнаками Міністерства оборони України:

-          за особисті заслуги у професійній підготовці, підтриманні високої бойової готовності військ, частин, підрозділів протягом двох і більше років;

-          за освоєння нової бойової техніки за короткий час;

-          за мужність і відвагу, виявлені на навчаннях, маневрах, під час виконання своїх обов'язків при несенні служби та бойового чергування (чергування);

-          за самовідданість і стійкість, виявлені під час проходження  військової служби;

-          за відмінні особисті показники у польовій, повітряній та морській виучці.

02.12.1996

Відзнака «Ветеран військової служби»

Нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, які мають високі показники у бойовій і професійній підготовці, виявили самовіддані дії в захисті державних інтересів України та її Збройних Сил, зразково виконують військові обов'язки, досягли високої бойової готовності військ при вислузі у Збройних Силах 25 і більше календарних років.

04.09.2001

Медаль «10 років Збройним Силам України»

Нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, які мають високі показники у бойовій і професійній підготовці, зразково виконують військові обов'язки і за станом на 6 грудня 2001 року перебувають на військовій службі; громадяни України та іноземні громадяни, які зробили вагомий особистий внесок у справу будівництва Збройних Сил України.

20.05.2003

Відзнака «Знак пошани»

Нагороджуються військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, а також інші особи за значний особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України, зміцнення військового співробітництва та інші заслуги перед Збройними Силами України.

20.05.2003

Медаль «За зразкову службу у Збройних Силах України»

Нагороджуються особи офіцерського складу Збройних Сил України за зразкове виконання військового обов'язку, підтримання високої бойової готовності військ, самовідданість і стійкість, проявлені під час проходження військової служби. Має три ступені.

20.05.2003

Медаль «За сприяння Збройним Силам України»

Нагороджуються військовослужбовці військових формувань, створених відповідно до законів України (крім військовослужбовців Збройних Сил України), працівники Збройних Сил України, а також інші особи за значний особистий внесок у справу розвитку Збройних Сил України.

20.05.2003

Пам'ятний нагрудний знак «Воїн-миротворець»

Нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, які проходили службу у складі українських миротворчих контингентів, миротворчого персоналу, місій Організації Об’єднаних Націй або Організації з безпеки і співробітництва в Європі не менше 60 діб, а також ті військовослужбовці, які отримали поранення, захворювання або травми під час проходження служби у складі українських миротворчих контингентів, миротворчого персоналу, місій Організації Об'єднаних Націй або Організації з безпеки і співробітництва в Європі незалежно від терміну перебування у них.

13.09.2003

Медаль «За миротворчу діяльність»

Нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, які під час прийняття участі у міжнародних миротворчих операціях у складі українських миротворчих контингентів, миротворчого персоналу, місій Організації Об’єднаних Націй або Організації з безпеки і співробітництва в Європі здійснили визначні вчинки й зразково виконували свої обв'язки з підтримання миру і безпеки.

12.12.2005

Медаль «За сумлінну службу»

Нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, які сумлінно і чесно виконують військовий обов'язок та прослужили у збройних силах 10 і більше років у календарному обчисленні. Медаль «За сумлінну службу» має три ступені:

-          І ступінь — для нагородження за 20 років військової служби;

-          ІІ ступінь — для нагородження за 15 років військової служби;

-          ІІІ ступінь — для нагородження за 10 років військової служби.

12.09.2005

Медаль «За особисті досягнення»

Нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, як правило, строкової військової служби, військової служби за контрактом, прапорщики (мічмани), молодші офіцери за відмінні показники, виявлені під час навчань, бойового чергування, несення вартової і внутрішньої служби та відмінні показники у бойовій підготовці протягом двох періодів навчання, а також командири тих підрозділів, які за підсумками навчального року оцінені на «відмінно» за умови особистих відмінних показників у командирській підготовці.

06.04.2006

Медаль «15 років Збройним Силам України»

Нагороджуються військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби) та працівники Збройних Сил України, а також інші особи з нагоди 15-ї річниці Збройних Сил України за особистий внесок у справу реформування, розвитку та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України, сумлінне і бездоганне виконання військового (службового) обов'язку та інші заслуги перед Збройними Силами України.

21.05.2008

Нагрудний знак «За зміцнення обороноздатності»

Нагороджуються особи старшого та вищого офіцерського складу, працівники Збройних Сил України та інші особи за значний особистий внесок у справу зміцнення обороноздатності держави, підтримання високої бойової та мобілізаційної готовності військ (сил).

21.05.2008

Нагрудний знак «За розвиток військового співробітництва»

Відомчою заохочувальною відзнакою Міністерства оборони України — нагрудним знаком «За розвиток військового співробітництва» нагороджуються особи старшого та вищого офіцерського складу, працівники Збройних Сил України та інші особи за вагомий внесок у справу розвитку співробітництва у військовій сфері, підтримання миру та дружніх стосунків між збройними силами держав.

22 червня набув чинності Указ Президента України від 30 травня 2012 р. №365 «Про відомчі заохочувальні відзнаки», який вносить суттєві зміни до систем нагород, що існували до цього часу в міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади. Ясна річ, документ стосується і Міністерства оборони України. Згаданим указом затверджено Положення про відомчі заохочувальні відзнаки, в якому визначено порядок встановлення відзнак, їх граничну кількість для того чи іншого органу виконавчої влади, вимоги до зовнішньою вигляду відзнак та порядок їх носіння. У зв’язку з цим скасовано низку нормативних актів, які діяли до цього часу. Зокрема, втратили чинність укази Президента України від 18 листопада 1997 р. «Про відомчі заохочувальні відзнаки», від 13 лютого 1997 р. «Про Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки», від 15 червня 2004 р. «Про встановлення єдиного зразка колодки до медалей відомчих заохочувальних відзнак» тощо.

Згідно з даним Положенням про відомчі заохочувальні відзнаки, керівники центральних органів виконавчої влади можуть встановлювати нагрудні знаки, медалі, подяки, грамоти, почесні грамоти. При цьому в міністерстві може бути встановлено не більше ніж три нагрудні знаки, іншому центральному органі виконавчої влади – не більш як два, у військовому формуванні або державному правоохоронному органі, що не перебувають у підпорядкуванні центральною органу виконавчої влади, – не більше ніж три. Зауважимо, що поділятися на ступені нагрудні знаки не можуть. Звісно, вручатимуть нагрудні знаки за конкретні заслуги військовослужбовця або працівника. Цікаво також, що якщо нагрудними знаками можуть бути відзначені як військовослужбовці, так і цивільні особи, то відомчі медалі будуть вручатися лише військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу. Щодо останніх, то відтепер передбачено існування лише медалей за вислугу років:

«10 років сумлінної служби»,

«15 років сумлінної служби»,

«20 років сумлінної служби»

«Ветеран служби».

 Встановлено і діаметр медалі – 32 мм, розмір прямокутної колодки до медалі – 28x42 мм, розмір нагрудного знака не може перевищувати 45 мм.

Отже, система нагород Міністерства оборони, що будувалася протягом багатьох років, припинила своє існування. Сьогодні Міністр оборони може нагороджувати лише відзнаками «Вогнепальна зброя» та «Холодна зброя», а також грамотами і подяками. Ці види заохочень передбачено Дисциплінарним статутом, а отже вимоги президентського указу від 30 травня 2012 р. на них не поширюються. Також продовжують існувати почесні нагрудні знаки начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України та командувачів видів Збройних Сил України, адже вони не мають статусу відомчих заохочувальних відзнак.

Також було введено декілька відомчих заохочувальних відзнак:

11.03.2013

Нагрудний знак «За військову доблесть»

Нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, які були вже нагороджені нагрудним знаком «За зразкову службу» або «Знак пошани»:

-          за особисті заслуги у професійній підготовці, підтриманні високої бойової готовності військ, частин, підрозділів протягом двох і більше років;

-          за освоєння нової бойової техніки за короткий час;

-          за мужність і відвагу, виявлені на навчаннях, маневрах, під час виконання своїх обов'язків при несенні служби та бойового чергування (чергування), а також під час виконання завдань, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, природних та техногенних катастроф, інших надзвичайних ситуацій, при рятуванні людей та матеріальних цінностей;

-          за самовідданість і стійкість, виявлені під час проходження військової служби;

-          за відмінні особисті показники у польовій, повітряній та морській виучці.

11.03.2013

Нагрудний знак «Знак пошани»

Нагороджуються військовослужбовці та працівники Збройних Сил України за значний особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України, досягнення високих показників у військовій, науковій, освітянській та інших сферах діяльності, бездоганну сумлінну службу (працю).

11.03.2013

Нагрудний знак «За зразкову службу»

Нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України за зразкове виконання військового обов'язку, підтримання високої бойової готовності військ (сил), високу професійну майстерність, проявлену під час навчань, бойового чергування (чергування), інспекційних (контрольних) перевірок, самовідданість і стійкість, виявлені під час проходження військової служби, та які за підсумками навчального року оцінені на «відмінно».

 

Також під час проведення антитерористичної операції на сході України у 2014 році в.о. міністра оборони України М. Коваль та пізніше міністр оборони України В. Гелетей нагороджували військовослужбовців Збройних Сил України заохочувальною відзнакою Міністерства оборони України «Пам'ятний знак „За воїнську доблесть“»

 

Заохочувальна відзнака Міністерства оборони України, якою в.о. міністра оборони України М. Коваль нагороджував військовослужбовців Збройних Сил України під час проведення антитерористичної операції на сході України у 2014 році. Нагородження знаком також здійснював міністр оборони України В.Гелетей.

Наказом Міністерства оборони України від 11 березня 2013 року № 165 «Про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України», яким була введена нова система заохочувальних відзнак Міністерства оборони, відзнака «Пам'ятний знак „За воїнську доблесть“» не була передбачена.

 

facebook twitter